varpalota
- Posted on
- Nincsenek hozzászólások
- Várpalota
Ne várj, a legjobb alkalom soha nem fog elérkezni. Kezdj hozzá ott, ahol éppen most vagy, és használj bármilyen eszközt, ami csak a kezedbe kerül, hiszen a legjobb szerszámokat útközben úgyis meg fogod találni. (Napoleon Hill)
2024 tavaszán Szoboszlai Zita logopédus munkaközösség-vezető ötlete alapján bontakozott ki egy megyei szintű szakmai nap terve. Nem kerestünk alkalmat, csak éreztük, hogy lassan elérkezik az ideje… Hiszen évek óta nem történt meg, hogy a Veszprém Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat két legnagyobb létszámú munkaközössége (a logopédus és a gyógypedagógus) meghívott előadók segítségével közösen gondolkozhasson a mindennapi munkáról.
Erre adott lehetőséget a 2024. október 9-én, Várpalotán a Thury-várban rendezett szakmai nap. Nagy örömünkre az előadók színvonalas, élvezetes és hasznos információkat, tapasztalatokat osztottak meg velünk az alábbi témákban:
Várbíró Zita Liliána logopédus (Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Székesfehérvári Tagintézménye): A hangtani tudatosság diagnosztikája és fejlesztése a Hang-lépcső programmal;
Varga Katalin logopédus – Alkonyi Mónika gyógypedagógus (Pest Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Budakeszi Tagintézménye): A kifejező beszéd és a beszédértés elmaradásának tünetei és komplex szemléletű terápiája az „Értem és mondom” kiadványok alapján
Horváth Ilona tanító, logopédus (Pirospont Játszóház, Veszprém): Kognitív fejlesztés az Alapozó Terápiában.
A rendezvény ideje alatt a bemutatott kiadványokat megvásárolhattuk.
A szakmai napból mindnyájan töltekezni tudtunk, olyan dolgokat vihettünk magunkkal, amire éppen szükségünk volt. Volt, aki megerősítést kapott ahhoz, hogy a szakmai munkájában jó irányban halad.
Volt, akiben további kérdések, kétségek fogalmazódtak meg. És természetesen akadt olyan is, aki újdonságokkal távozott, amiket beépíthet a gyermekekkel való foglalkozásokba. A nap végén fáradtan, de felvértezve álltunk fel, bízva abban, hogy „a legjobb szerszámokat fogjuk megtalálni útközben”.



